Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Student
Jesteś tu: Student > Polski > Aktualności

​Zespół z SGH wygrał ligę akademicką BANRISK

2014-06-20 kategoria: inne wyniki konkursu 

​Zwycięski zespół Barings z SGH grał w składzie: Jakub Kozłowski (Lider), Marcin Kurczab, Konrad Matusiak, Marek Grzelakowski, Łukasz Ambryszewski. W Konkursie wzięło udział 8 zespołów, reprezentujących w sumie cztery uczelnie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie, Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Handlową (SGH) w Warszawie, Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Zespoły tworzyły zarządy wirtualnych banków, które działały w zmieniającym się otoczeniu makroekonomicznym, symulowanym przez program komputerowy. Uczestnicy podejmowali 8 strategicznych decyzji dotyczących m.in. wyceny produktów, polityki kredytowej, struktury kapitałowej, zatrudnienia i polityki wynagrodzeń, rozwoju sieci bankowej. Miarą sukcesu w grze był wzrost ceny akcji wirtualnego banku na giełdzie BANRISK. Podsumowaniem gry w sezonie 2013/2014 była ocena banków po dwóch latach ich działalności.

Zespół Barings, reprezentujący SGH, osiągnął na koniec drugiego roku działalności rekordową cenę akcji 514,40 USD na wirtualnej giełdzie. II miejsce zajął zespół Light Bank Junior z UMCS, z wynikiem 333,70 USD/akcję. III miejsce zdobył zespół Ster Bank, również reprezentujący UMCS (205,80 USD /akcję).

Więcej informacji o Lidze Akademickiej Banrisk - wyniki

Archiwum