Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
STUDENT SGH
Pomoc psychologiczna : Pomoc psychologiczna – Informacje dla studentów | Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie
Pomoc psychologiczna
Student
 

 Pomoc psychologiczna

 

W trosce o jakość życia całej naszej społeczności stworzyliśmy możliwość uzyskania bezpłatnej fachowej pomocy psychologicznej dla studentów i pracowników Uczelni, którzy odczuwają potrzebę wsparcia.

Jeśli doświadczają Państwo jakichś trudności w relacjach uczelnianych, rodzinnych, partnerskich czy zawodowych, nie radzą sobie z nadmiernym stresem lub negatywnymi emocjami, zauważają kłopoty z koncentracją i utratą motywacji, własny niepokój lub irytację, doświadczają agresywnych lub zaskakujących zachowań, na które trudno zareagować albo innych problemów, które budzą Państwa obawy, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych i poufnych konsultacji psychologicznych.
 
Oferujemy indywidualne 50-minutowe sesje wsparcia psychologicznego lub krótsze 15-20 minutowe konsultacje podczas otwartego dyżuru psychologicznego.
 
​Co można uzyskać dzięki konsultacjom?
 
 Konsultacje psychologiczne pomogą:
 • ​lepiej zrozumieć doświadczane trudności, zachowania własne i innych, swoje uczucia i potrzeby,
 • uzyskać potrzebny dystans i rozwinąć odporność emocjonalną,
 • budować bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi i czerpać z nich więcej zadowolenia,
 • poczuć większy wpływ na własne życie, podejmować bardziej świadome decyzje, wprowadzić w życie potrzebną zmianę,
 • wypracować skuteczne sposoby samopomocy,
 • rozwijać się w oparciu o świadome korzystanie z własnych, naturalnych zasobów osobowościowych.
 ​Jak przebiegają konsultacje?
 • ​Każda indywidualna sesja trwa 50 min.
 • Pierwsze spotkanie służy ustaleniu na czym polega problem, jakie Państwo mają oczekiwania oraz poszukiwaniu możliwych rozwiązań i planów działań.
 • Niektóre problemy mają bardziej złożony i/lub długotrwały charakter, może się więc okazać, że potrzebnych będzie więcej spotkań. Liczba możliwych spotkań oraz ich cel są wspólnie ustalane podczas pierwszej sesji.
 • Celem każdej sesji jest zawsze zapewnienie pomocy tak sprawnej i skoncentrowanej na rozwiązaniach, jak to tylko możliwe.
 

 Sylwetka dyżurującego psychologa

 

​Konsultacje prowadzi Barbara Kowalewska – psycholog z 18-letnim stażem w pracy z ludźmi. Zajmuje się pomocą, doradztwem i edukacją psychologiczną, prowadzi konsultacje psychologiczne, zaawansowane treningi interpersonalne, szkoli trenerów w zakresie kompetencji psychospołecznych i superwizuje ich pracę.

Pani Barbara Kowalewska ukończyła podyplomowy Kurs Pomocy Psychologicznej przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA (rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne), pierwszą fazę szkolenia w zakresie prowadzenia psychoterapii i treningów rozwoju osobistego w nurcie psychologii zorientowanej na proces oraz szereg szkoleń kształcących w zakresie różnych metod psychoterapeutycznych (m.in. focusingu, DMT, gestalt). Ukończyła także dwuletnią praktykę psychoterapeutyczną w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, wspierając osoby z zaburzeniami psychotycznymi. Pracuje pod stałą superwizją.

 

 Sylwetka drugiego psychologa

 
​Konsultacje prowadzi również Adam Rudzki. Główną grupą, którą się opiekuje są studenci kształcący się w SGH na kierunkach anglojęzycznych, ale przyjmowani są również studenci z kierunków polskojęzycznych. Aby umówić się na sesję należy wysłać zgłoszenie na adres:psychologicalhelp@sgh.waw.pl​​.  

Adam Rudzki – psycholog, psychoterapeuta z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy zawodowej. Udziela porad psychologicznych, prowadzi psychoterapię indywidualną, rodzinną i par w podejściu humanistycznym i psychodynamicznym.
Ukończył Studium Psychoterapii Integratywnej - szkolenie zgodne ze standardami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uczestniczył w Studium Treningu Grupowego w Krakowie, Studium Profilaktyki Uzależnień w Towarzystwie Psychoprofilaktycznym w Warszawie oraz odbył kurs w Polskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej w zakresie psychoterapii i poradnictwa. Swoje umiejętności doskonali na Kursie Psychoterapii z zakresu Terapii Rodzin rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Swoją pracę poddaje ciągłej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m. in.: kierując dziennym ośrodkiem dla osób które doświadczyły kryzysu psychicznego, jak również w Zespole Informacyjno Interwencyjnym Biura Rzecznika Praw Dziecka. Przez wiele lat udzielał porad psychologicznych, prowadził grupy terapeutyczne, konsultacje oraz psychoterapię w ramach realizowanych projektów dla organizacji pozarządowych i Instytucji Pomocy Społecznej. 

Więcej informacji o sesjach pomocy psychologicznej świadczonych przez p. Adama Rudzkiego dostępnych jest na stronie Psychological Assistance​
 
 
 

 INDYWIDUALNE SESJE

 
Indywidualne 50-minutowe sesje wsparcia psychologicznego w formie stacjonarnej lub online (obowiązują wcześniejsze zapisy).
 
Miejsce:

SGH Budynek C
al. Niepodległości 128
pok. 3/13 C
 
Zapisy: pomocpsychologiczna@sgh.waw.pl
 

 Otwarty dyżur psychologiczny

 
Konsultacje 15-20-minutowe (nie trzeba się zapisywać).

Miejsce:
 
SGH Budynek C
al. Niepodległości 128
pok. 3/13 C
 
Terminy:
 • 7 czerwca, godz. ​19-20 
 • 14 czerwca, godz. 10-11​
 • 21 czerwca, godz. 10-11​
 • 27 czerwca, godz. 11-12 (dyżur online - MS Teams)​​​​
 

PSYCHOLOGICAL ASSISTANCE FOR ENGLISH-SPEAKERS  PSYCHOLOGICAL ASSISTANCE FOR ENGLISH-SPEAKERS

 
 

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА українською  ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА українською