Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
STUDENT SGH
Pomoc psychologiczna : Pomoc psychologiczna – Informacje dla studentów | Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie
Pomoc psychologiczna
Student
 

 Pomoc psychologiczna

 

W trosce o jakość życia całej naszej społeczności stworzyliśmy możliwość uzyskania bezpłatnej fachowej pomocy psychologicznej dla studentów i pracowników Uczelni, którzy odczuwają potrzebę wsparcia.

Jeśli doświadczają Państwo jakichś trudności w relacjach uczelnianych, rodzinnych, partnerskich czy zawodowych, nie radzą sobie z nadmiernym stresem lub negatywnymi emocjami, zauważają kłopoty z koncentracją i utratą motywacji, własny niepokój lub irytację, doświadczają agresywnych lub zaskakujących zachowań, na które trudno zareagować albo innych problemów, które budzą Państwa obawy, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych i poufnych konsultacji psychologicznych.
 
Oferujemy indywidualne 50-minutowe sesje wsparcia psychologicznego lub krótsze 15-20 minutowe konsultacje podczas otwartego dyżuru psychologicznego.
 
​Co można uzyskać dzięki konsultacjom?
 
 Konsultacje psychologiczne pomogą:
 
  • ​lepiej zrozumieć doświadczane trudności, zachowania własne i innych, swoje uczucia i potrzeby,
  • uzyskać potrzebny dystans i rozwinąć odporność emocjonalną,
  • budować bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi i czerpać z nich więcej zadowolenia,
  • poczuć większy wpływ na własne życie, podejmować bardziej świadome decyzje, wprowadzić w życie potrzebną zmianę,
  • wypracować skuteczne sposoby samopomocy,
  • rozwijać się w oparciu o świadome korzystanie z własnych, naturalnych zasobów osobowościowych.
 ​Jak przebiegają konsultacje?
  • ​Każda indywidualna sesja trwa 50 min.
  • Pierwsze spotkanie służy ustaleniu na czym polega problem, jakie Państwo mają oczekiwania oraz poszukiwaniu możliwych rozwiązań i planów działań.
  • Niektóre problemy mają bardziej złożony i/lub długotrwały charakter, może się więc okazać, że potrzebnych będzie więcej spotkań. Liczba możliwych spotkań oraz ich cel są wspólnie ustalane podczas pierwszej sesji.
  • Celem każdej sesji jest zawsze zapewnienie pomocy tak sprawnej i skoncentrowanej na rozwiązaniach, jak to tylko możliwe.
 

 Sylwetka dyżurującego psychologa

 

​Konsultacje prowadzi Barbara Kowalewska – psycholog z 18-letnim stażem w pracy z ludźmi. Zajmuje się pomocą, doradztwem i edukacją psychologiczną, prowadzi konsultacje psychologiczne, zaawansowane treningi interpersonalne, szkoli trenerów w zakresie kompetencji psychospołecznych i superwizuje ich pracę.

Pani Barbara Kowalewska ukończyła podyplomowy Kurs Pomocy Psychologicznej przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA (rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne), pierwszą fazę szkolenia w zakresie prowadzenia psychoterapii i treningów rozwoju osobistego w nurcie psychologii zorientowanej na proces oraz szereg szkoleń kształcących w zakresie różnych metod psychoterapeutycznych (m.in. focusingu, DMT, gestalt). Ukończyła także dwuletnią praktykę psychoterapeutyczną w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, wspierając osoby z zaburzeniami psychotycznymi. Pracuje pod stałą superwizją.

 
 
 

 Indywidualne sesje

 
Indywidualne 50-minutowe sesje wsparcia psychologicznego (obowiązują wcześniejsze zapisy)
 
 
SGH Budynek C
al. Niepodległości 128
pok. 3/13 C
 
 

 Konsultacje online

 

Dla studentów studiów niestacjanarnych mieszkających poza Warszawą oraz studentów studiujących za granicą w ramach programu Erasmus umożliwiamy sesje psychologiczne online.

W czasie edukacji zdalnej wszyscy studenci potrzebujący wsparcia (niezależnie od miejsca zamieszkania) mogą korzystać z konsultacji online. 

Terminy sesji on-line ustalane są indywidualnie z psychologiem prowadzącym.

Zapisy: pomocpsychologiczna@sgh.waw.pl​

 

PSYCHOLOGICAL ASSISTANCE FOR ENGLISH-SPEAKERS  PSYCHOLOGICAL ASSISTANCE FOR ENGLISH-SPEAKERS